Zľavový kód - 22nakup2

Pri nákupe nad 22 € vám kód ušetrí 2 €

Neplatí na akciové produkty

Neplatí pri platbe na predajni

Možnosti okamžitej platby a doručenia

Platba  

PAYPAL   

Doručenie do odberných miest DPD

Doručenie ČESKO 

OD 1.7. 2022 sa pri platbe DOBIERKOU sumy zaokrúhľujú podľa Novely zákona č. 18/1996 Z.z. o cenách. Viac tu Platba DOBIERKOU

Obmedzenie používania 1 a 2 centových mincí od 1.7.2022 pri platbe hotovosťou

Vážený klient,

dovoľte nám krátko vás informovať o legislatívnej zmene platnej od 1.7. 2022 pri spôsobe platby PLATBA na DOBIERKU pri nákupe cez e-shop. Popísali sme pre Vás možné situácie, ktoré môžu nastať pri platbe hotovosťou kuriérovi. Veríme, že na jednoduchých príkladoch Vám zložitú zmenu zákona priblížime zrozumiteľne a jednoducho.

Od 1. júla 2022 sa na Slovensku obmedzí používanie 1 a 2 centových mincí a vstúpia do platnosti pravidlá pre zaokrúhľovanie nákupov platených v hotovosti. Obmedzenie obehu najmenších mincí v konečnom dôsledku zjednoduší život príjemcom balíkov aj Vám. Aj kvôli týmto legislatívnym zmenám náš prepravca ,spoločnosť DPD od júla zaviedla možnosť platiť platobnou kartou na každom odbernom mieste DPD Pickup na Slovensku.

Ako zmena ovplyvní doručovanie Vášho tovaru?

Pravidlá zaokrúhľovania sa týkajú iba hotovostných transakcií, pri bezhotovostných platbách sumu nie je potrebné zaokrúhľovať. V prípade kombinovanej platby, teda ak chce Váš zákazník zaplatiť časť sumy napríklad kartou a časť v hotovosti, zaokrúhľuje sa iba tá časť, ktorá je platená v hotovosti pri platbe na DOBIERKU.  

Aj keď internetové obchody spravidla hotovostné transakcie nepoužívajú, príjemcovia majú možnosť platiť týmto spôsobom napríklad pri doručení na dobierku alebo pri preberaní tovaru na odberných miestach. Pri zaokrúhľovaní platieb platených hotovosťou pri DOBIERKE budú vznikať drobné odchýlky v sumách pri zaúčtovaných transakciách. Toto bude treba zaokrúhliť priamo pri platbe kuriérovi.

Čo sa stane v prípade vrátenia tovaru?

Pripraviť sa treba v prípade vrátenia tovaru alebo reklamácie. Odložte si doklad prosím o platbe kuriérovi. Peniaze vrátime vždy na bankový účet. Vrátime Vám presne toľko, koľko ste zaplatili kuriérovi. Môžete byť pokojní.

Ako sa budú zaokrúhľovať hotovostné platby?  

  • Ak suma nákupu končí jedným alebo dvomi centami, výsledná platba sa zaokrúhli smerom nadol. 

  • Ak suma nákupu končí tromi, štyrmi, piatimi, šiestimi alebo siedmimi centami, výsledná suma sa zaokrúhli na päť centov. 

  • A ak suma nákupu končí na osem alebo deväť centov, platba za nákup sa zaokrúhli nahor.  

Príklady zaokrúhľovania:

  1. Cena výsledného nákupu je 3,66 €. V prípade platby v hotovosti sa výsledná cena zaokrúhli matematicky nadol a kupujúci zaplatí 3,65 €. Ak by sa tento nákup platil platobnou kartou, kupujúci zaplatí nezaokrúhlenú sumu 3,66 €.

  2. Cena výsledného nákupu je 48,32 €. Kupujúci chce zaplatiť v hotovosti 20 € a zvyšok platobnou kartou. 20 € sa odpočíta z výslednej sumy nákupu (48,32 € - 20 € = 28,32 €) a kupujúci doplatí 28,32 € platobnou kartou bez zaokrúhlenia.

  3. Výsledná cena nákupu je 48,32 €. Kupujúci chce zaplatiť v hotovosti 8,32 € a zvyšok platobnou kartou. Kupujúci zaplatí v hotovosti 8,30 € (suma zaokrúhlená matematicky nadol) a zvyšok 40,02 € doplatí platobnou kartou bez zaokrúhlenia.

 

Viac informácií môžete nájsť v Novele zákona č. 18/1996 Z.z. o cenách.

Prepáčte, aktuálne máme skladom iba :productStock ks. Ak potrebujete viac kusov tovaru kontaktujte nás emailom na shop@demro.sk