Možnosti okamžitej platby a doručenia do 24h

Vernostný program - zľava z každého nákupu

Rozvoz v Martine a Vrútkach na bicykli v deň nákupu 

Písanie

V kancelárii, alebo doma, písanie je stále živé. Myslíme, písanie perom, ceruzkou, fixami.... :-)

Neveríte?

Stručný prehľad, že píšeme už nejaký ten rok

Pravek:

Jaskynné maľby: Prvé formy "písania" sa objavujú už v praveku v podobe jaskynných malieb a rytín. Tieto zobrazenia zvierat, ľudí a abstraktných symbolov slúžili pravdepodobne na komunikačné a rituálne účely.
Značky a symboly: Na hlinených črepoch a nástrojoch sa našli aj rôzne značky a symboly, ktoré mohli predstavovať raný systém písania.
Starovek:

Klínové písmo: V Mezopotámii sa okolo roku 3500 pred Kristom vyvinulo klinové písmo, ktoré sa používalo na záznam obchodných transakcií, zákonov a literárnych diel.
Egyptské hieroglyfy: V Egypte sa okolo roku 3000 pred Kristom objavili hieroglyfy, komplexný systém obrázkových symbolov, ktorý sa používal na náboženské, historické a literárne texty.
Fénické písmo: Féničania okolo roku 1300 pred Kristom vyvinuli abecedu, z ktorej sa odvodilo mnoho moderných abecied, vrátane gréckej, latinskej a cyrilskej.
Čínske znaky: Čínske znaky sa používajú už od 2. tisícročia pred Kristom a dodnes sú hlavným systémom písania v Číne.
Stredovek:

Šírenie abecedy: Latinská abeceda sa v stredoveku rozšírila po celej Európe a stala sa dominantným systémom písania na Západe.
Vývoj kníhtlače: Vynález kníhtlače Johannom Gutenbergom v roku 1440 umožnil masovú produkciu kníh a urýchlil šírenie písomnosti a vzdelanosti.
Nová doba:

Vzostup gramotnosti: V novoveku nastal výrazný nárast gramotnosti vďaka rozvoju školstva a dostupnosti kníh.
Standardizácia jazykov: Vytvorili sa normy pre pravopis a gramatiku rôznych jazykov, čo uľahčilo komunikáciu a vzdelávanie.
Vznik nových systémov písania: V 19. a 20. storočí sa vyvinulo mnoho nových systémov písania pre rôzne jazyky a etnické skupiny.
Dnes:

Digitálne písanie: V súčasnosti je písanie úzko späté s digitálnymi technológiami. Počítače, smartfóny a internet nám umožňujú písať a komunikovať s ľuďmi z celého sveta v reálnom čase.
Záver:

Písanie je komplexný fenomén s bohatou históriou, ktorá siaha až do praveku. Vývoj písania mal hlboký vplyv na ľudskú spoločnosť a kultúru a aj dnes zohráva dôležitú úlohu v našom živote.

Z tejto ponuky vám odporúčame:
Cena od - do:
Zoradenie:

Značka produktu

Filter podľa:
Z tejto ponuky vám odporúčame:
Doprava kuriérom zadarmo
pri nákupe nad 79€
Osobný odber objednávok
v obchodnom dome
Denný rozvoz objednávok
v rámci okresu
Tisíce položiek skladom
pripravených na odoslanie
Doprava kuriérom za 3,49 €
pri nákupe nad 35€
Prepáčte, aktuálne máme skladom iba :productStock ks. Ak potrebujete viac kusov tovaru kontaktujte nás emailom na shop@demro.sk