Možnosti okamžitej platby a doručenia do 24h

Vernostný program - zľava z každého nákupu

Rozvoz v Martine a Vrútkach na bicykli v deň nákupu 

Overené tipy, ako vyčistiť rôzne časti vášho domova

Pravidelné čistenie a upratovanie je bežnou činnosťou v každej domácnosti. Vieme o tom svoje. Občas je však potrebné postarať sa aj o miesta, ktoré síce neupratujete každý týždeň, no nemali by ste na ne zabudnúť úplne. Aj vám sa práve v mysli vynoril ten kút za chladničkou alebo zájdený krb, ktorého čistenie už nemôžete odkladať?

Okrem času, ktorý si na bežné, ale aj výnimočné čistenie musíte vyhradiť, je dôležitý aj iný detail. Kvalitné čistiace prostriedky ktoré urobia tú najšpinavšiu prácu za vás. Vďaka nim a nasledujúcim radám si hravo poradíte s otázkou, ako vyčistiť fasádu, dlažbu, komín, krb alebo záhradné ratanové sedenie, aby ste sa v lete cítili na terase príjemne a zároveň vyriešili všetky zanedbávané hriechy.

Ako na dôkladné čistenie fasády?


Čistenie fasády určite nepatrí medzi činnosti, ktoré v rámci upratovania vykonávate bežne. Počas roka však na ňu vplýva veľké množstvo vonkajších vplyvov. Tie zanechajú na fasáde stopy v podobe zaneseného prachu, špiny a blata. Ideálne je vyčistiť ju aspoň jeden až dvakrát za rok, podľa miery znečistenia. Najlepší spôsob, ako vyčistiť fasádu, je použitie vysokotlakového čističa. Nezriedka sa na fasádach vyskytne aj znečistenie v podobe plesne. Čierne a zelené fľaky, ktoré značia prítomnosť plesní, vám odporúčame ešte pred čistením ošetriť prípravkom proti plesniam. Mali by ste tak urobiť čo najskôr, ideálne bezprostredne po zistení výskytu plesne, aby ste udržali nielen pekné, ale aj zdravé prostredie, v ktorom žijete.

Tipy, ako vyčistiť dlažbu v interiéri aj exteriéri

Ako vyčistiť vonkajšiu dlažbu na nerozpoznanie?


Vzhľadom na rôzne vplyvy počasia a prirodzene väčšiu mieru znečistenia, môže byť čistenie dlažby vo vonkajšej časti vášho domova o niečo náročnejšie. Neznamená to však, že je to nemožné. Takzvané generálne čistenie je ideálne naplánovať si po zime, kedy sa predpokladá, že budete chcieť exteriér svojho domu zveľadiť, aby ste si ho mohli v nadchádzajúcom teplom období s rodinou naplno užívať. Pri čistení začnite s odstránením zelených povlakov a machov, s ktorými vám určite pomôže čistiaci koncentrát určený na tieto účely. Okrem dôkladného očistenia navyše poskytuje ošetrovanému povrchu aj ochranu pred ďalším zanášaním počas celej sezóny. Dlažbu môžete následne čistiť bežnými prípravkami na podlahu, prípadne pri veľmi silnom znečistení siahnite po intenzívnom čističi podláh, ktorý je vhodný na dlaždice, ale aj prírodný kameň.

Čistenie vnútornej dlažby. Ako na to?


Pri dlažbe v interiéri zjavne nebudete musieť bojovať s tak intenzívnou špinou, ako pri vyššie spomínaných exteriérových priestoroch. Základom pri čistení vnútornej dlažby je odstránenie prachu a hrubej špiny, na ktoré je najvhodnejším riešením vysávač s kefou. Pomocou neho sa zbavíte všetkých čiastočiek prachu a nečistôt, a následné umývanie na mokro bude potom omnoho jednoduchšie a účinnejšie. S bežným znečistením v interiéri si kvalitný čistič na dlažbu poradí aj pri jednorázovom umytí. V prípade silnejšieho znečistenia môžete postup umytia opakovať alebo použiť vyššie spomenutý intenzívny čistič. 

Po stavebných častiach exteriéru vyčistite aj záhradný nábytok

Fasáda a podlaha sú čisté. Ako pokračovať? Ak ste to ešte po zimnej prestávke nestihli, prípadne plánujete veľké upratovanie na terase alebo v záhrade, nemali by ste zabúdať ani na čistenie záhradného nábytku. Využiť môžete takisto vysokotlakový čistič, no v tomto prípade postačí aj prúd vody z obyčajnej hadice. V prípade potreby použite čistiace prostriedky vhodné na ošetrenie materiálu, z ktorého je váš nábytok vyrobený. 

Ako vyčistiť krb spolu s komínom?

Čistenie komínu zvládnete aj sami. Čo potrebujete?


V letnom období sa do zapaľovania ohňa v krbe príliš nehrnie nikto z nás. Toto obdobie by ste však mohli využiť na jeho dôkladné vyčistenie. Okrem mechanického odstránenia nečistôt, ktoré by malo byť naozaj pravidelné, sa oplatí občas krb a všetky jeho časti vrátane komína zbaviť prebytočných sadzí, ktoré by mohli viesť k požiarom. Práškový čistič a odstraňovač sadzí z komína vám pomôže zvládnuť toto čistenie aj bez privolania profesionála. Stačí, ak podľa návodu nasypete do dobre rozpáleného ohňa tento prípravok, ktorý sa postará o jeho vyčistenie. 

Pre dokonalú čistotu nezabudnite na krbové dvierka a steny

Po prečistení komína a odstránení hrubých nečistôt je na mieste postarať sa aj o najviditeľnejšie časti vášho krbu. Na čistenie jeho vnútorných častí bude postačovať teplá voda, kefa, handra a univerzálny čistiaci prostriedok. Prípadne si zaobstarajte prostriedky presne určené na konkrétny typ povrchu, z ktorého je krb vyrobený. Účinný prostriedok na odstránenie nečistôt v krbe si môžete vyrobiť aj z bežne dostupných domácich surovín. Ako na to?

Ocot zmiešaný s vodou v pomere 1:1, resp. čistiaca pasta vyrobená zo sódy bikarbóny a saponátu, vám s čistotou v krbe určite pomôžu. Nezabudnite na dôkladné prepláchnutie všetkých umývaných častí čistou vodou. Nakoniec je určite potrebné vyčistiť aj tú na pohľad najdôležitejšiu časť. Sklenené dvierka krbov, ale aj tehlové steny, na ktorých sa usadili sadze, pri nie veľmi silnom znečistení vyčistíte pomocou bežne dostupných prostriedkov na čistenie skla. Vyskúšať však môžete aj špeciálny prípravok určený na čistenie sklenených dvierok krbov a pecí, s ktorým vám to pôjde ako po masle.

Akékoľvek čistenie a upratovanie nepatrí zväčša medzi obľúbené činnosti väčšiny z nás. Uznajte však, že pri pohľade na dokonalú čistotu tých častí vášho domova, na ktoré nemyslíte pri upratovaní vždy, vás zaleje pocit spokojnosti a radosti z dobre odvedenej práce. Inšpirujte sa preto uvedenými tipmi na to, ako vyčistiť krb, komín, či dlažbu a fasádu vášho domu a užívajte si aj vy príjemný pocit z čistého domova. Navyše si môžete byť istí, že sa s kvalitnými čistiacimi prostriedkami, ktoré nájdete u nás v ponuke, nemusíte obávať veľkej námahy. 

 

foto:pixabay.com

Prepáčte, aktuálne máme skladom iba :productStock ks. Ak potrebujete viac kusov tovaru kontaktujte nás emailom na shop@demro.sk