Možnosti okamžitej platby a doručenia do 24h

Vernostný program - zľava z každého nákupu

Rozvoz v Martine a Vrútkach na bicykli v deň nákupu 

Tipy na nezabudnuteľný koncoročný výlet pre deti

Koniec školského roka je opäť za dverami a deti sa už nevedia dočkať zaslúženého oddychu v podobe letných prázdnin. Bez ohľadu na to, s akými výsledkami školský rok ukončili, si za svoju snahu a zvládnutie náročných školských úloh určite zaslúžia odmenu v podobe koncoročného výletu, na ktorý len tak ľahko nezabudnú. Prinášame vám niekoľko zaujímavých tipov na výlet, ktorý môžete spolu s deťmi podniknúť a odštartovať ním napríklad dlhoočakávané prázdniny. Kam ich vziať? 

Obľúbený koncoročný výlet za zvieratkami 

Návšteva ZOO sa roky radí medzi jedny z najobľúbenejších tipov na výlet. Zvieratá milujú deti akýchkoľvek vekových kategórií. Navyše sa v zoologických záhradách môžu tešiť aj na rôzne iné atrakcie. Väčšina z nich ponúka napríklad komentované kŕmenie určitých druhov zvierat, pri ktorom sa deti o zvieratách dozvedia zaujímavé informácie a mnohokrát sa môžu do kŕmenia aj sami zapojiť. V súčasnej dobe sa stáva čoraz obľúbenejšiou namiesto klasickej ZOO návšteva tzv. zvieracej farmy. Aj keď sú tieto farmy zväčša menšie, ponúkajú možnosť prísť so zvieratkami do bližšieho kontaktu, nakŕmiť ich, učesať, pohladkať a spoznávať ich zblízka. Vládne v nich rodinná atmosféra a deti odchádzajú domov s množstvom zážitkov.  

Dobrodružstvo pod stanom 

Chcete dopriať vašim deťom istú dávku dobrodružstva? Máme pre vás skvelý tip na výlet, ktorý sa im zaručene bude páčiť. Požičajte si stan a vezmite ich na klasickú stanovačku. Nezávisle od toho, či zájdete do miestneho lesíka k vode, alebo si vyberiete stanové miesto v oficiálnom kempingu, je úspech z toho výletu zaručený. Okrem jedla, zásob pitnej vody, teplého oblečenia na noc, spacákov a dobrej nálady, nezabudnite deťom zbaliť baterku, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou výbavy všetkých malých kempistov. 

Jednodňový koncoročný výlet za históriou a pamiatkami

Výlet za pamiatkami má jedno veľké pozitívum. Tým je fakt, že ho veľmi výrazne neovplyvní nepriaznivé počasie. Možností sa v tomto prípade naskytá hneď niekoľko. Môžete sa vybrať na výlet spojený s poznávaním histórie našej krajiny, pri ktorej deti uvidia a vypočujú si množstvo zaujímavostí. Po celom území Slovenska nájdete niekoľko hradov, múzeí, zámkov alebo jaskýň, o ktorých sa deti učia v škole a radi by ich navštívili aj osobne. Aj keď nie je prvotné nadšenie u všetkých vždy vysoké, napokon z výletu odchádzajú spokojní a každý si odnáša niečo, čo ho zaujalo. Stačí, ak zbalíte do desiatového boxu dostatok pochutín na doplnenie energie a môžete vyraziť na výlet za históriou a poznaním.

Koncoročný výlet v podobe kúpačky 

Za posledné roky nám teplé júnové dni aj noci dovoľujú vyraziť k vode už omnoho skôr, ako začnú letné prázdniny. Aj koncoročný výlet môžete pokojne naplánovať v podobe dňa stráveného pri vode. Vezmite deti na celodennú kúpačku na miestne kúpalisko, do neďalekého aquaparku, kde sa vybláznia na toboganoch alebo k jazeru či vodnej nádrži, ktorých máme na Slovensku dostatok. Vyraziť však môžete pokojne aj do zahraničia, kde sa z každého kúta našej krajiny naskytá taktiež množstvo dostupných miest na kúpanie. S kvalitným opaľovacím krémom a slnečníkom môžete zostať pri vode pokojne aj celý deň. 

Turistika spojená s opekačkou 

Ďalší zaujímavý tip na výlet k oslave ukončenia školského roka je turistika alebo výlet do prírody. Náročnosť určite prispôsobte veku a fyzickej kondícii detí. Nemusí sa pritom jednať o žiadne náročné turistické výstupy a určite postačí aj krátky výlet do prírody, ktorý bude mať jasný cieľ. Do termotašky zabaľte špekačky, chlieb, zeleninu a vyberte sa na miesto, kde si budete môcť odpočinúť pri ohníku a posilniť sa na cestu späť. Pri výlete do prírody nezabudnite na použitie repelentu, ktorý vás a vaše deti ochráni pred nepríjemným hmyzom a kliešťami. 

DEMRO TIP: Účinný repelent na výlety do prírody si môžete vyrobiť aj doma. Ako na to, sa dočítate v článku v našom blogu. 

Originálny športovo-zábavný koncoročný výlet 

Tento druh výletu je vhodný najmä pre deti, ktoré majú veľké množstvo energie, milujú pohyb a rôzne výzvy. Vzhľadom k počasiu môžete vyberať interiérovú, ale aj exteriérovú formu koncoročného výletu plného pohybu a zábavy s rôznym zameraním. Medzi veľmi obľúbené patria nasledovné tipy na výlet:

 

  • lanový park,
  • bike park,
  • jazda na motokárach,
  • trampolínový park,
  • lezecké steny,
  • interiérové a exteriérové zábavné parky.

 

Cyklo výlet plný zážitkov 

Nachádzajú sa vo vašom okolí dostupné cyklochodníky? Využite to a zorganizujte celodenný výlet na bicykloch. Naplánujte si presnú trasu, ideálne s nejakým cieľom, ktorý bude pre deti lákavý. Dofúkajte kolesá na bicykli, do batohu si pribaľte jedlo na doplnenie energie, dostatok tekutín a nepremokavé oblečenie pre prípad, že vás zastihne búrka alebo letný dážď, a môžete vyraziť.

Možností na koncoročný výlet pre deti všetkých kategórií je naozaj nespočetné množstvo. Pri výbere toho správneho prihliadajte okrem veku aj na záľuby, povahu a fyzické zdatnosti vašich detí. Veríme, že z ponúknutých bude pre vás užitočný aspoň jeden tip na výlet a dostatočne si ho spolu s deťmi užijete. Okrem špinavých kolien na teplákoch, s ktorými si vďaka kvalitným odstraňovačom škvŕn poradí bez problémov každá správna mama, si určite prinesú deti z výletu mnoho nezabudnuteľných zážitkov. Vzhľadom na teplé letné počasie nezabúdajte pri akejkoľvek aktivite na dostatočnú ochranu pred slnkom a dodržiavanie pitného režimu. 

Prepáčte, aktuálne máme skladom iba :productStock ks. Ak potrebujete viac kusov tovaru kontaktujte nás emailom na shop@demro.sk