Možnosti okamžitej platby a doručenia do 24h

Vernostný program - zľava z každého nákupu

Rozvoz v Martine a Vrútkach na bicykli v deň nákupu 

Veľké porovnanie farieb na vlasy – vyberte si tú pravú!

Veľké porovnanie farieb na vlasy – vyberte si tú pravú!

Farby na vlasy patria k téme, ktorá ženy neomrzí nikdy. Je len niekoľko dám, ktoré si zmenu farby vlasov alebo aspoň jemné tónovanie nikdy nevyskúšali. Nie darmo sa totiž vraví, že vlasy sú korunou krásy

Chystáte sa práve na nejakú výraznejšiu zmenu farby vlasov? Alebo sa pozeráte po novej farbe na vlasy, ale tentokrát bez amoniaku? Ak ste už dávnejšie nezavítali do kráľovstva vlasových farieb v drogérii alebo ste nepostrehli širokú ponuku farieb na vlasy vo svojom obľúbenom e-shope, máme pre vás dobrú správu. Pripravili sme veľké porovnanie farieb na vlasy. Veríme, že vám pomôže siahnuť po tom pravom výrobku. 

Ako si vybrať farbu na vlasy? Spoznajte všetky svoje možnosti skôr, než sa rozhodnete

To najdôležitejšie, čo ženy pri výbere farby na vlasy riešia, je paleta farieb. Jednoducho povedané, aký farebný odtieň si pre svoj nový imidž vybrať. Nie je totiž oriešková ako gaštanová a medzi čiernou a ebenovou je zaručene ešte 10 odtieňov. Len máloktorá žena však vie, po akom výrobku by mala siahnuť, aby vo výsledku jej vlasy zažiarili. 

Ak máte aj vy neustále dojem, že si môžete vybrať len medzi permanentnou farbou na vlasy, zmývateľným šampónom a hennou, radi vás z neho vyvedieme. Dnes je možností, ako si zafarbiť vlasy aj bez pomoci kaderníčky, skutočne neúrekom. Skôr, než sa však pustíme do ich prehľadného porovnania, existuje jednoduchý kľúč, ako zistiť, aká farebná škála vám pristane najviac.

Farbu na vlasy si vyberajte komplexne. Pomôže vám pri tom zistenie, či ste zimný alebo letný typ 

Scrollujete Pinterest-om alebo Instagram-om a obdivujete odtiene farieb, ktoré sú tohtoročnými vyhlásenými trendami? Nuž, jedna vec je, ak sa nám farba vlasov páči. Avšak úplne iná, či sa nám aj hodí. Ako to zistiť? Prvou možnosťou sú aplikácie, vďaka ktorým si môžete farebné odtiene otestovať priamo na svojej fotke, prípadne v zrkadlení naživo. Tou druhou je, že sa zamyslíte nad tým, či skôr patríte k jarným, letným, jesenným alebo zimným typom

Tak, ako štyri ročné obdobia, aj vlasová typológia má určité poznávacie body, podľa ktorých sa viete zaradiť aj vy. 

Pre jesenný typ sú príznačné ryšavé a červenkasté odtiene prirodzenej farby na vlasy a modré, hnedé či zelené oči. K najčastejšie porcelánovo bielej pleti pristanú najviac medené, gaštanové a červenkasté farebné odtiene

Zimný typ je charakteristický tmavšou farbou vlasov, hnedými, modrými či sivomodrými očami. Najčastejšie tmavohnedú či čiernu farbu môžu žienky zimného typu ešte viac podčiarknuť. Vyhýbať by sa však mali blond farbám na vlasy a zlatistým odtieňom hnedej. 

Ak ste sa dosiaľ nezaradili, nezúfajte. Možno ste letný alebo jarný typ. Nenápadnejšie blond, bledo hnedé alebo hnedé vlasy a oči s modrými či zelenými odtieňmi vás predurčujú skôr k tomu letnému. Vyskúšajte siahnuť po plavých, orieškových či bledo hnedých farebných odtieňoch alebo prelive. Naopak, oblúkom by ste sa mali vyhnúť čiernej, červenej a iným výrazným farbám. 

Posledný, jarný typ sa vyznačuje sýtejšími svetlo hnedými odtieňmi vlasov a jasnejšími modrými či zelenkastými očami. Podobne, ako v prípade letných typov, je pre ne vhodnejšie siahnuť po menej výrazných farbách, akými je napríklad svetlejšia blond, plavá a svetlo hnedá. Červená, ryšavá či dokonca mahagón by rozhodne pre tento prípad mali znamenať stop.

Aký druh farby na vlasy si vybrať, ak chcete trvalú zmenu alebo len skúšate, čo vám pristane?

Vo všeobecnosti stále platí, že rozdeľujeme farby na vlasy na nezmývateľné (trvalé) a tie, ktoré sa vám postupne z vlasov vymyjú. Ponuka farieb na vlasy je však stále obohatená o revolučné novinky a tak sa ľahko môže stať, že vlastne nebudete vedieť, ktorý druh prípravku si vybrať

Permanentné farby na vlasy sú trvalou zmenou

Ak viete, čo chcete, neváhajte a vyberte si permanentnú farbu, ktorá vám vlasy prefarbí až do chvíle, kedy si to opäť nerozmyslíte. Cesta späť, k pôvodnej farbe na vlasy je však o niečo zložitejšia a často končí až v rukách profesionálnej kaderníčky či coloristky. Alebo budete musieť jednoducho počkať, kým vám vlasy v pôvodnej farbe opäť dorastú. Nepopierateľnou výhodou permanentných farieb je však to, že dokonale kryjú šediny a vybrať si môžete zo skutočne širokej palety farebných odtieňov od renomovaných značiek

Malú revolúciu v aplikácii a spôsobe domáceho farbenia vlasov spôsobili penové farby na vlasy, ktoré vám nikde nestekajú a nezašpinia polovicu kúpeľne. Ak používate permanentné farby na vlasy, určite odporúčame vyskúšať.

Zmývateľné farby na vlasy ponúkajú možnosť experimentovať

A to majú ženy rady! V duchu hesla zmena je život si tak môžete vyskúšať hneď niekoľko farebných variantov v priebehu jedného roka. Najčastejšie sa stretnete so šampónovými farbami na vlasy, ktoré vám podľa konkrétneho výrobku vydržia 6-8, prípadne až 24 umytí. A to je celkom dosť času na to, aby ste zistili, či sa vám vybraný farebný odtieň páči, alebo nie. Okrem toho vaše vlasy nezaťažujú natoľko, ako farby permanentné, keďže neprenikajú priamo do vlasového vlákna. S čím však treba rátať je, že nie sú stopercentným riešením pre prekrytie šedín.  

V prípade odrastov odporúčame postupovať opatrne a dodržiavať návod. Ak používate nezmývateľné farby, rovnako dlhé časové pôsobenie farby na celej dĺžke vlasov môže spôsobiť viditeľné rozdiely. Prvou pomocou sú v tomto prípade špeciálne farby na odrastené vlasy vo forme sprejov. Výsledok je okamžitý a pôsobí naozaj prirodzene. Stačí si vybrať správny odtieň, musíte však rátať s tým, že sa pri najbližšom umývaní farba vymyje

Jemné tónovanie, oživenie či preliv – možnosť, ako dodať vlasom šťavu

Špeciálnou kategóriou sú tónovacie farby, ktoré nájdete vo forme zmývateľných šampónov, ale i permanentných farieb a praktických nestekajúcich gélov. Mnohé dámy bojujú s pocitom mdlých vlasov bez života. A hoci sú so svojou farbou vlasov spokojné, rady by im vdýchli trochu života. Vďaka tónovacím farbám na vlasy môžu dosiahnuť výsledky, po ktorých túžia bez toho, aby museli navštíviť kaderníčku.

Prírodné riešenia alebo farby bez amoniaku, ktoré sú k vlasom šetrné

To, že časté farbenie vlasov nie je pre ich zdravie príliš prospešné, je všeobecne známe. Preto mnohé dámy siahajú radšej po farbách na vlasy bez amoniaku či iných škodlivých zložiek, ktoré môžu vlasy zaťažiť. Vybrať si tak môžu nielen zmývateľné, ale i permanentné farby na vlasy. Obľúbenou možnosťou v základných odtieňoch sú aj prírodné farby na vlasy na čele so známou hennou. Ich používaním môžete dosiahnuť krásne tónovanie pôvodnej farby a navyše, nechránite len svoje vlasy, ale i samotnú prírodu.

Nájsť vo svete farieb na vlasy tú pravú voľbu nie je jednoduché. Niekomu to trvá roky, iný siahne po tom správnom výrobku hneď na prvý raz. Veríme, že vďaka nášmu prehľadu a porovnaniu, nebudete musieť bezradne listovať v ponuke online obchodného domu a tá správna farba na vlasy vám pristane v košíku na niekoľko klikov.

Prepáčte, aktuálne máme skladom iba :productStock ks. Ak potrebujete viac kusov tovaru kontaktujte nás emailom na shop@demro.sk