Možnosti okamžitej platby a doručenia do 24h

Vernostný program - zľava z každého nákupu

Rozvoz v Martine a Vrútkach na bicykli v deň nákupu 

Rodič mieni, škola mení. Alebo ako nekupovať zbytočné školské potreby, ktoré dieťa nevyužije

Školské potreby – zabaľte do tašky svojmu školákovi to, čo skutočne potrebuje

Leto sa prehuplo do druhej polovice a naši školopovinní už začínajú kdesi v kostiach cítiť, že sa im to kráti. Kým si však oni ešte pokojne môžu užívať slnečné lúče a voľnejší režim, dôslední rodičia už po očku pokukujú po školských potrebách, ktoré budú musieť už onedlho riešiť. 

Viete, čo všetko by ste mali svojmu drobcovi do školskej tašky zabaliť a ktoré školské potreby za vás vyrieši napríklad samotná škola?  

Pri výbere školských potrieb záleží na veku, požiadavkách školy, ale i na tom, čo sa vášmu dieťaťu páči

Dnes je na trhu nespočetné množstvo potrieb do školy. Zorientovať sa v ponuke je niekedy skutočne nad ľudské sily. Pozitívom však ostáva, že aj vďaka tomu všetky školské potreby pohodlne nakúpite na jednom mieste, ak si vyberiete tú správnu predajňu alebo spoľahlivý eshop.  

Školské potreby pre prvákov, to nie sú len zošity a pero

Hlavným rozlišovacím parametrom pri výbere školských potrieb je vek vášho dieťaťa. Ak vám doma vyrástol novopečený prváčik, mali by ste si na hľadanie tých správnych potrieb do školy vyhradiť nejakú tú chvíľu. Okrem zošitov a potrieb na písanie je tu ešte niekoľko významných vecí, ktoré musíte so svojím drobcom vybrať. 

Tým najdôležitejším je školská taška. V nej si totiž ponesie všetku svoju ťarchu, ale i radosť z poznávania nového a nadšenie, ktoré niektorí prváci už počas prázdnin len ťažko ukrývajú. 

Ako vybrať správnu školskú tašku, aby sa do nej všetko toto zmestilo? Nezabúdajte najmä na dostatočne široké popruhy, vhodné vystuženie, bohatý vnútorný priestor a ergonomické tvarovanie. Samozrejme, vziať treba do úvahy aj výšku vášho drobca. Školskú dochádzku v prvý rok mu uľahčí školská taška, ktorá dokáže samostatne stáť a spolu s obsahom nepresiahne desať percent jeho hmotnosti. Nuž, a napokon to najpodstatnejšie… Ten správny školský batoh, taška alebo aktovka sa musí svojmu novému majiteľovi najmä páčiť

A čo do tašky? Školské potreby pre prvákov sa nezaobídu bez peračníka, obalov na zošity a tvrdých dosiek, bez ktorých by mali zošity nepekné “somárske ušká”. Medzi veci, ktoré pokojne môžete kúpiť skôr, než vám váš drobec prinesie domov zoznam od pani učiteľky, určite patrí lepidlo, guma na gumovanie, nožnice a neodmysliteľné vrecko na prezúvky

U starších žiakov, ktorí už nejakú tú základnú školskú výbavu majú, pribudnú špecialitky, ako napríklad štvorčekový zošit, notový zošit, pravítka, kružidlá alebo rôzne pomôcky na výtvarnú výchovu – výkresy, farbičky a štetce.

Rodič mieni, škola mení. Alebo ako nekupovať zbytočné školské potreby, ktoré dieťa nevyužije

Aj vy ste sa už nechali stiahnuť nákupným ošiaľom alebo razíte heslo “čím skôr, tým lepšie”? Niekedy sa však prílišná horlivosť nevypláca. A to aj v prípade, ak predčasne v dobrej viere nakúpite kompletnú výbavu školských potrieb pre vaše ratolesti. 

Často sa totiž stáva, že čas, ktorý venujete napríklad výberu toho správneho pera, zmaže pani učiteľka akoby švihom jednej ruky. Prečo? Rokmi skúseností z praxe a dešifrovania všakovakých machúľ v zošitoch totiž poznajú overené typy a dokonca niekedy aj značky pier. Oplatí sa teda čakať na odporúčania učiteľov. Ušetríte nielen čas, ale i energiu, ktorú ste hľadaniu toho najlepšieho pera na písanie pre svojho prváčika venovali. 

Podobne sú na tom aj školské zošity. Každá škola alebo dokonca trieda môže vyžadovať iné druhy zošitov a to v rôznych počtoch. Aby ste zbytočne nekupovali zošity do školy, ktoré napokon vaše dieťa ani nevyužije, počkajte si na zoznam tých, ktoré skutočne potrebuje. 

Dobré rady na záver – ako vybrať školské potreby bez zbytočných výdavkov a na čo určite nezabudnúť 

Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, základnou výbavou (najmä pre prvákov), ktorú musíte riešiť ešte pred začiatkom školy, teda nie sú zošity a perá. Väčší dôraz by ste mali venovať tomu, do čoho si ich malý školáčik zabalí a ako sa mu budú každý deň nosiť. 

A keďže učiteľky v triedach ovplývajú bohatými skúsenosťami, môže sa dokonca stať, že vám odporučia nielen určitý druh, ale i konkrétnu značku pera, ceruziek alebo iných školských potrieb. V niektorých prípadoch dokonca nákup a prerozdelenie týchto pomôcok prevezme škola v plnej réžii. 

Zamerali ste sa na výber potrieb do školy natoľko, že ste celkom pozabudli na iné potreby, ktoré vaše dieťa v škole taktiež bude mať? Hádate správne, ak ste si tipli, že máme na mysli tie základné – jedlo a pitie. Pre vášho školáka nezabudnite zaobstarať praktický box na desiatu. Ten zabezpečí, že sa kúsky jedla nebudú tlačiť medzi dvoma učebnicami a spolu s kvalitnou fľašou, do ktorej mu môžete pripraviť osviežujúcu domácu limonádu alebo teplý čaj, vytvoria neodmysliteľnú súčasť výbavy školskej tašky. 

Prepáčte, aktuálne máme skladom iba :productStock ks. Ak potrebujete viac kusov tovaru kontaktujte nás emailom na shop@demro.sk