Možnosti okamžitej platby a doručenia do 24h

Vernostný program - zľava z každého nákupu

Rozvoz v Martine a Vrútkach na bicykli v deň nákupu 

Jedálenské príbory

Ako má vyzerať uloženie príbora a ostatných vecí pri správnom obede?

Pri stolovaní je dôležité mať poriadok s príborom a jeho umiestnením. Príbor sa ukladá vedľa taniera smerom von. Pri každom jedle si treba príbory brať z vonkajšej strany smerom k vnútornej, podľa poradia podávaných jedál.

Na hlavné jedlo nám bude slúžiť veľký príbor, ktorý leží najbližšie k tanieru. Na pravo od tanierov následne ležia ostrím dovnútra obrátený nôž na hlavné jedlo, veľká lyžica a na ďalšej strane dezertný nôž na predjedlo.

Na ľavo od taniera najprv vidlička a potom dezertná vidlička na predjedlo. Zložený papierový obrúsok alebo stočený obrúsok z textílie sa umiestňuje vľavo.

Ak sa podáva chlieb s maslom, umiestnime ho od vidličiek na ľavú stranu. Malý tanierik na pečivo umiestnime naň a na tanierik položíme dezertný nôž alebo nôž na maslo. Doľava teda smeruje ostrie všetkých nožov.

Pri predjedlách, ktoré sa nekrájajú, použijeme len dezertnú vidličku. Ak sa na stole budú podávať morské špeciality, na mieste dezertného príboru má ležať špeciálny príbor, napríklad na ryby či kraby.

Misku so šalátom alebo kompótom kladieme vľavo nad príbory. Nad taniermi, vodorovne nad sebou, môžeme umiestniť príbor na dezert alebo múčnik. Vidlička obrátená doprava leží nad lyžičkou obrátenou doľava.

Poháre umiestňujeme od taniera napravo nad príbormi. Nad veľký nôž položíme pohár, ktorý sa použije ako prvý. Ďalšie poháre môžeme zoskupiť nad ním alebo vytvoriť šikmý rad smerujúci hore doprava, podľa poradia podávaných nápojov a dostupného miesta.

Ostatné predmety potrebné pri stolovaní, ako koreničky, nádobky s dochucovadlami, košík s pečivom, misy s ovocím, torty a ďalšie, umiestňujeme do stredu stola.

Obrúsky z papiera alebo textílie môžeme položiť aj na taniere alebo nad ne v rôznych tvaroch. Menovky zvyčajne kladneme na tanier alebo nad ne.

Pri dostatočnom mieste na stole môžeme dekoráciu doplniť o čerstvé kvety a svietniky, ktoré vytvoria príjemnú atmosféru. Dôležité je však dbať na to, aby stôl nebol preplnený a zostalo dosť miesta pre hostí.

Z tejto ponuky vám odporúčame:
Cena od - do:
Zoradenie:

Značka produktu

Filter podľa:
Z tejto ponuky vám odporúčame:
Doprava kuriérom zadarmo
pri nákupe nad 79€
Osobný odber objednávok
v obchodnom dome
Denný rozvoz objednávok
v rámci okresu
Tisíce položiek skladom
pripravených na odoslanie
Doprava kuriérom za 3,49 €
pri nákupe nad 35€
Prepáčte, aktuálne máme skladom iba :productStock ks. Ak potrebujete viac kusov tovaru kontaktujte nás emailom na shop@demro.sk